Loading…

Vuçiq, me konferencë të jashtëzakonshme për Kosovën

  • 14/01/2017 | 17:47

Vuçiq, me konferencë të jashtëzakonshme për Kosovën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do t’i drejtohet mediave përmes një konference për gazetarë në orën 18:30 nga ndërtesa e Qeverisë.

Kështu është bërë e ditur nga zyra për marrëdhënie me mediat në Qeverinë e Serbisë.

Potencohet se kjo konferencë ka të bëjë me “gjendjen në Kosovë dhe trenin”.

Ndryshe, nga Beogradi eshte nisur një tren për në Veri te Mitrovices, tren i cili nga institucionet vendore është cilësuar si ilegal. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë