Loading…

Vuçiq në takim me Putinin: Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë në nivelin të lartë historik

  • 25/11/2021 | 14:22

Vuçiq në takim me Putinin: Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë në nivelin të lartë historik

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është pritur në takim nga homologu rus, Vladimir Putin në Soçi të Rusisë.


Vuçiq tha se bashkëpunimi mes dy shteteve në sferën ushtarake është në nivelin më të lartë dhe se shpreson se do të ketë edhe marrëveshje të reja.

“Unë besoj se marrëdhëniet mes Serbisë dhe Rusisë janë në nivelin më të lartë historik”, i ka thënë Vucic agjencisë ruse Tass.

Sipas mediave serbe takimi mes Vucicit e Putinit ka zgjatur më shumë sesa është planifikuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë