Loading…

Vulin falënderon Armeninë për mosnjohjen e Kosovës

  • 02/11/2021 | 12:28

Vulin falënderon Armeninë për mosnjohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandar Vulin ka falënderuar Armeninë për siç tha qëndrimin e saj parimor në çështjen e mosnjohjes së Kosovës.


Këtë ai e tha gjatë një takimi që pati me ambasadorin e Armenisë në Serbi, Ashot Hovakimian, me të cilin ka biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën e punëve të brendshme.

Ai raportohet se ka theksuar mbështetjen që Armenia i ka dhënë Serbisë kundër siç thonë në MPB-në e Serbisë “pranimit të Kosovës në Interpol”, transmeton Klankosova.tv. / gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]zetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë