Loading…

Vulin: Shqiptarët nuk e kanë braktisur kurrë idenë e ‘Shqipërisë së Madhe’

  • 26/11/2018 | 10:52

Vulin: Shqiptarët nuk e kanë braktisur kurrë idenë e ‘Shqipërisë së Madhe’

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin tha sot se përfaqësuesit shqiptarë nuk e kanë braktisur kurrë projektin e një “Shqipërie të Madhe” e cila, sipas tij, nuk mund të arrihet pa dhunë dhe persekutimin e të gjithë popujve të tjerë nga Kosova.


Vulin theksoi se “Shqipëria e Madhe” është një kërcënim për të gjithë rajonin, por është shqetësuese që BE, NATO, si dhe pjesa tjetër e botës nuk e kuptojnë ose thonë se nuk e kuptojnë “ne po ndjekim krijimin e një Shqipërie të Madhe”.

Kjo deklaratë e ministrit serb erdhi në ditën kur në Pejë janë mbledhur Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipiërisë, njofton Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë