Loading…

Vushtrria pas penalltive fiton ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë

  • 21/05/2022 | 18:12

Vushtrria pas penalltive fiton ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Lirisë dhe Vushtrrisë me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 3-5 pas penalltive, transmeton Gazeta Metro.


As 120 minuta nuk mjaftuan që të përcaktohet fituesi gjatë ndeshjes dhe vetëm penalltitë u deshën në fund të caktojnë se kush do të kaloj në fazën tjetër të barazhit.

Ishin prizrenasit të cilët kaluan të parët në epërsi me anë të sulmuesit Liridon Fetahaj në fund të pjesës së parë, për të barazuar gjithçka Labinot Osmani në minutën e 52’të.

Pas ekzekutimit të penalltive skuadër më e saktë ishte Vushtrria duke fituar me rezultat 3-5.

Kujtojmë se tani Vushtrria do të luaj në ndeshjen tjetër të barazhit me skuadrën e cila përfundon në pozitën e tetë në Superligë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë