Loading…

VV dhe AAK bashkë në Komunën e Prishtinës, e shpërblejnë me pozitë asistentin e Kurtit

  • 08/06/2023 | 16:08

VV dhe AAK bashkë në Komunën e Prishtinës, e shpërblejnë me pozitë asistentin e Kurtit

Kuvendi Komunal i Prishtinës i ka shkarkuar 20 aksionarë të 10 ndërmarrjeve publike komunale. Kjo u bë me plan të LVV-së dhe AAK-së, dy partive opozitare në kryeqytet, të cilat e kishin thirrur një mbledhje të jashtëzakonshme për këtë çështje.


Në mbledhjen e sotme të Kuvendit ku 25 vota ishin pro shkarkimit, nuk morën pjesë asamblistët e LDK-së e PDK-së.

Mbledhjen e Kuvendit Komunal e kishin thirrur LVV-ja dhe AAK-ja, ndërsa këto zhvillime mund të rrezikojnë prishjen e koalicionit qeverisës në kryeqytet.

Arianit Beqiri, asistenti i kryeministrit Albin Kurti, erdhi në pozitën e aksionarit të Ndërmarrjes Publike Banesore.

“Termokos” – Sami Borovci dhe Gëzim Mehmeti

“Ndërmarrja Publike Banesore” – Arianit Beqiri dhe Besart Krasniqi

“Pastrimi”- Feim Osmani dhe Petrit Reçica

“Hortikultura” – Valbona Ajeti dhe Taulant Maxharraj

“Trafiku Urban” – Gëzim Sveçla dhe Triera Kasumi-Berisha

“Sport Marketing” – Endrit Zabërgja dhe Bali Gashi

“Stacioni i Autobusëve” – Mirsad Vitija dhe Besnik Mujeci

“Prishtina Parking” – Flamur Kelmendi dhe Besnik Haziri

“Kuzhina Qendrore” Arbnora Berisha dhe Teuta Kadiu-Gjinolli

“Pallati i Rinisë” Kushtrim Mushica dhe Endrit Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë