Loading…

VV në Shtime tha se palestra sportive ka mungesë të kushteve elementare, nga PDK publikojnë fakte të kundërta

  • 30/10/2021 | 12:00

VV në Shtime tha se palestra sportive ka mungesë të kushteve elementare, nga PDK publikojnë fakte të kundërta

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Qemajl Aliu, ka akuzuar qeverisjen aktuale në Shtime, që udhëhiqet nga Naim Ismajli i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), për mos menaxhim të qendrës së palestrës sportive, shkruan Gazeta Metro. 

Me 14 nëntor në Shtime zhvillohet gara e balotazhit në mes të Qemajl Aliut të VV’së dhe Naim Ismajlit të PDK’së.

Në debatin e fundit zgjedhor për balotazh, kandidati për kryetar të Shtimes nga VV, Qemajl Aliu ka akuzuar Naim Ismajlin për mos menaxhim të qendrës së palestrës sportive.

Ai në debat ka thënë se në këtë palestër parketi është i pa përshtatshëm dhe s’ka as zhveshtore e as tualet. Tutje Aliu madje ka shkuar edhe më larg duke thënë se në këtë palestër sportive rrinë qentë endacakë dhe drogaxhinjtë e Shtimes, kështu ai ka ofenduar edhe të rinjtë e këtij qyteti.

Mirëpo nga PDK e Shtimes kanë reaguar dhe kanë publikuar fotografi se si duket në të vërtetë palestra sportive, madje kanë hedhur poshtë edhe akuzat për të rinjtë.

Më poshtë keni fotografitë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë