Loading…

VV’ja uron ndërrimin e viteve

  • 31/12/2016 | 21:08

VV’ja uron ndërrimin e viteve

Lëvizja Vetëvendosje i ka uruan të gjithë në prag të ndërrimit të viteve, uron që ky ndërrim vitesh të jetë moment gëzimi dhe shprese.


“Urojmë që viti 2017 të jetë vit më i mbarë për ju, në aspektin personal, familjar, qytetar e kombëtar. Momentet festive janë çlodhëse e të bukura për atë që ka kaluar një vit të vështirë e të lodhshëm. Por mos e pranoni hipokrizinë e atyre që kujtohen për të varfrit vetëm për festa”.

E përmes këtij urimi, VV’ja shprehet se i paharrueshëm duhet të jetë kujtimi i atyre që kanë pësuar prej padrejtësive, duke e përmendur Astrit Deharin.

“Solidariteti dhe përkrahja për ata të cilëve vendi ynë nuk i mundëson jetë dinjitoze, duhet të jenë të përditshme, si angazhim qytetar e politik. Po ashtu e përditshme duhet të jetë përpjekja kundër atyre që na i shkaktojnë këto pamundësi, për hir të pangopësisë së tyre. I paharrueshëm duhet të jetë për ne kujtimi i atyre që kanë pësuar prej padrejtësive, e nuk mund të mos e përmendim Astrit Deharin, shokun e vëllanë tonë. Drejtësinë do ta sjellim”.

“Megjithatë le të jetë ndërrimi i viteve moment gëzimi e shprese. Urime 2017”, thuhet në urimin e Vetëvendosjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë