Loading…

‘Wagner po dobësohet’, komandanti ukrainas paralajmëron se kundërsulmi fillon shpejt

  • 24/03/2023 | 08:08

‘Wagner po dobësohet’, komandanti ukrainas paralajmëron se kundërsulmi fillon shpejt

Komandanti i lartë i forcave tokësore të Ukrainës, Oleksandr Syrskyi, tha se forcat e tij së shpejti do të fillonin një kundërofensivë pasi t’i rezistonin fushatës brutale dimërore të Rusisë.


Ai tha se mercenarët rusë të Wagner, të cilët kanë qenë në vijën e parë të sulmit të Moskës në Ukrainën lindore dhe jugore.

“Po humbasin fuqinë e konsiderueshme dhe po i mbaron energjia”.

“Shumë shpejt, ne do të përfitojmë nga kjo mundësi, siç bëmë në të kaluarën pranë Kievit, Kharkiv, Balakliya dhe Kupiansk”, tha ai, duke renditur kundërofensivat ukrainase vitin e kaluar që rimorën disa zona, raporton The Guardian, transmeton Express.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë