Loading…

West Ham skuadra e vetme angleze që nuk ka pranuar gol në garat evropiane këtë edicion

  • 22/10/2021 | 08:14

West Ham skuadra e vetme angleze që nuk ka pranuar gol në garat evropiane këtë edicion

Skuadra e West Hamit është duke shkëlqyer në Evropë.

West Ham po lë përshtype me paraqitjet tejet të mira në Ligën e Evropës, shkruan lajmi.net.

‘Çekanët’, mposhtën dje Genkun 3-0 për të blinduar pozitën e parë në grupin H me nëntë pikë të grumbulluara.

Çka vlen të përmendet është fakti se West Hami në tri ndeshjet e luajtura në Evropë këtë edicion nuk ka pranuar ende asnjë gol të vetëm, ndërsa ka realizuar shtatë sosh.

Kështu ata janë ekipa e vetme angleze që nuk ka pranuar asnjë gol në kompeticion evropiane.

Chelsea ka pranuar një, Man City e Tottenham nga katër, Liverpooli dhe Man Utd nga pesë, ndërsa Leicester City gjashtë.

Nga shtatë ekipet angleze që luajnë në Evropë, ‘Çekanët’ kanë mbrojtjen më të mirë momentalisht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë