Loading…

Westworld kthehet në ekran

  • 20/05/2019 | 23:38

Westworld kthehet në ekran

Kompania e famshme amerikane HBO kthen serialin fantashkencë Westworld për sezonin e tretë të tij, rishtas ka publikuar edhe promon e parë të tij, transmeton Gazeta Metro.


Seriali u shfaq së pari në vitin 2016 ku pati shumë sukses në televizionet e botës. Ky serial kishte një grup aktorësh me famë botërore si Sir Anthony Hopkins e Ed Harris, e të tjerë të rinj që kanë arritur renome pas këtij seriali si Tessa Thompson.

Seriali është idejuar dhe shkruhet nga Jonathan Nolan, vëllau e bashkëpunëtori i regjisorit Christopher Nolan, me të cilin punuan në hite të mëdha si trilogjia me superheronjë, Batman Begins, The Dark Knight, The Dark Knight Rises. Shto bashkëpunimit edhe filmat si The Prestige e Interstellar.

Tani me gjithë yjet që rikthehen atyre ju shtohet edhe aktori Aaron Paul, i njohur për serialin Breaking Bad.

Nëse jeni mërzitur që përfundoi seriali tjetër i njohur i HBO, Game of Thrones, ata ju sjellin tjetrin hit të radhës, ndiqni promon në vazhdim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë