Loading…
WhatsApp paralajmëron përdoruesit për hakimin e teksteve të tyre
  • 08/08/2018 | 14:36

WhatsApp paralajmëron përdoruesit për hakimin e teksteve të tyre

WhatsApp ka pranuar problemin që lejon hakerët që t’u dërgojnë tekste miqve tuaj duke pretenduar që jeni ju.


Përdoruesit e këtij aplikacioni janë duke u paralajmëruar për një sulm të zbuluar rishtazi që ua mundëson hakerëve të infiltrohen në mesazhe private dhe në grupe të përbashkëta për chat, transmeton gazetametro.net

Kjo është zbuluar nga sigurimi kibernetik i Check Point dhe është bërë i mundur nga të metat në mes të WhatsApp për mobil dhe WhatsApp për faqe. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]tro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë