Loading…

WhatsApp sjell opsionin e ri që të gjithë po e prisnim

  • 14/05/2022 | 18:52

WhatsApp sjell opsionin e ri që të gjithë po e prisnim

WhatsApp tani ka sjellë mundësinë për të reaguar ndaj një mesazhi me emoji, si dhe për të shkëmbyer skedarë me madhësi deri në 2 GB, një kërcim masiv nga kufiri i mëparshëm prej 100 MB.


Meta, kompania që qëndron pas WhatsApp, tha muajin e kaluar se këto veçori do të vijnë “së shpejti” dhe duket sikur është dita e sotme.

Kompania gjithashtu njoftoi të enjten se do të dyfishojë madhësinë maksimale të bisedave në grup.

Kur u njoftuan për herë të parë reagimet, Meta tha se do të mund të përdorni vetëm disa të zgjedhur për të filluar, por se mbështetja për “të gjitha emoji-të dhe tonet e lëkurës” do të shtohej në të ardhmen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë