Loading…

Willian arrin akordin me Arsenal, ja detajet e kontratës

  • 06/08/2020 | 21:08

Willian arrin akordin me Arsenal, ja detajet e kontratës

Mesfushori brazilian, Willian, është drejt largimit nga skuadra e Chelseat, pasi nuk arriti marrëveshjen me drejtuesit e klubit londinez për sa i përket kontratës.


Willian kërkonte kontratë 3 vjeçare, ndërsa drejtuesit i ofruan kontratë 2 vjeçare. Kjo gjë pritet të sjellë dhe ndërprerjen e bashkëpunimit mes palëve, me brazilianin që me shumë mundësi do ta vazhdojë karrierën te skuadra e Arsenal, pasi ka pranuar ofertën e këtyre të fundit.

Topçinjtë i kanë ofruar brazilianit një kontratë tre vjeçare me Willian që do përfitojë 100 mijë euro në javë.

Flitej prej kohësh për një interesim të Arsenalit për Uillian, dhe mesa duket palët kanë gjetur akordin mes tyre.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë