Loading…

Xavi-Barcelona, këto janë zhvillimet e fundit

  • 28/10/2021 | 10:00

Xavi-Barcelona, këto janë zhvillimet e fundit

Humbja nga Rayo Vallecano i ka kushtuar me shkarkim trajnerit të Barcelonës Ronald Koeman. Vendimin për shkarkimin e tij e mori presidenti i klubit Joao Laporta menjëherë pas ndeshjes, madje raportet nga Spanja theksojnë se ai as nuk e ka pritur një takim me trajnerin holandez.

Punën për ta gjetur një zëvendësues të Koemanit Barcelona e ka nisur menjëherë dhe sipas asaj që raporton “Goal” kjo pozitë i është ofruar legjendës së klubit Xavi Hernandez, përcjellë KosovaPress.

Xavi momentalisht është trajner i skuadrës Al Sadd me të cilën ka një klauzolë lirimi dhe mësohet se dëshira e tij është që të bashkohet me ish-klubin e tij.

Barcelona raportohet se ka shprehur gatishmëri për të paguar pjesën e nevojshme të kontratës së tij me klubin nga Katari vetëm për të siguruar shërbimet 41 vjeçarit.

Ndryshe, Koeman ishte angazhuar si trajner i Barcelonës në gushtin e vitit 2020 duke zëvendësuar Quique Setienin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë