Loading…

Xavi flet për të ardhmen e Busquets

  • 30/09/2022 | 21:28

Xavi flet për të ardhmen e Busquets

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka folur në lidhje me të ardhmen e Sergio Busquets.


Busquets vitin e ardhshëm pritet të largohet nga Barça.

Kjo pasi, ai tashmë ka mbushur të 34-tat dhe nuk do ketë impaktin e njëjtë, siç e ka pasur në fillimet e karrierës së tij.

Por, ajo që nuk dihet është se ku do vazhdojë karrierën mesfushori legjendarë i ekipit katalanas.

Së fundmi është edhe trajneri i Barcelonës, që ka treguar se lojtari nuk ka vendosur ende.

“Busquets ka thënë publikisht se ai nuk ka vendosur asgjë, ai do të marrë një vendim në fund të sezonit. Për mua, Busquets vazhdon të jetë lojtari kryesor”, u shpreh Xavi.

Mesfushori ka oferta nga disa e klube, në veçanti nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë