Loading…

Xavi i etur për përforcime të mëtejshme te Barcelona, zbulohen objektivat

  • 14/08/2022 | 15:29

Xavi i etur për përforcime të mëtejshme te Barcelona, zbulohen objektivat

Barcelona barazoi 0-0 me Rayo Vallecanon në ndeshjen e tyre të parë në ligë për sezonin e ri 2022/23 në La Liga, në një paraqitje që ishte larg fillimit shpërthyes që shumëkush e prisnin.


Ndonëse do të ishte e nxituar të nxirreshin konkluzione nga ndeshja e parë e sezonit, një gjë e la të qartë mendjen e Xavi Hernandez – Barcelona ka nevojë për një tjetër mbrojtës të djathtë.

Ronald Araujo startoi në këtë pozicion dhe nuk dukej i qetë në krahun e djathtë, përpara se Sergi Roberto të hynte në fund të ndeshjes.

Sergino Dest ishte lënë jashtë skuadrës, duke treguar pak besimin që Xavi ka tek ai dhe me amerikanin që mund të shitet këtë verë.

Sipas gazetës Marca, Xavi dëshiron që Barcelona të sjellë edhe tre nënshkrime të tjera; Marcos Alonso, Bernardo Silva dhe një mbrojtës i djathtë.

Përveç kësaj, Diario AS raporton se Jules Kounde e ka bërë të qartë se nuk dëshiron të luajë si mbrojtës i djathtë.

Aktualisht nuk përmendet emra dhe prej disa muajsh dukej sikur Cesar Azpilicueta mund të ishte ai opsion.

Megjithatë, vendimi i tij për të qëndruar në Chelsea e lë Barcelonën disi të shkurtër në pozicion dhe pa një alternativë të dukshme në këtë pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë