Loading…

Xavi për të ardhmen e tij: Nëse rezultatet nuk vijnë, vjen trajneri i ri

  • 28/10/2022 | 15:23

Xavi për të ardhmen e tij: Nëse rezultatet nuk vijnë, vjen trajneri i ri

Xavi Hernandez ka folur në lidhje me të ardhmen e tij te skuadra e Barcelonës.


Trajneri spanjoll, ndër të tjera, tha se, nëse puna e tij nuk prodhon rezultate pozitive, do të pasohet nga trajneri tjetër te katalunasit.

“Rezultatet do të vijnë…nëse nuk vijnë, vjen trajneri tjetër”, tha ndër të tjera ai.

Gjithsesi, ish-mesfushori, tash për tash, është shumë i sigurt në projektin e tij. Si synim kryesor që ia ka vënë vetes, qysh në këtë sezon, është rikthimi i Barçes në rrugën e trofeve.

“Ndihem i sigurt në këtë projekt. Synimi i këtij sezoni është që të fitojmë trofe”, shtoi tutje ai.

Xavi gjithashtu u pyet edhe për nënshkrimet e mundshme gjatë muajit janar, por që nuk dha shumë detaje, duke u mjaftuar së thëni se bordi po punon në këtë drejtim.

“Bordi është duke punuar në këtë drejtim, por është shumë herët të flitet për këtë çështje”, përfundoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë