Loading…

Xhabir Zharku i kthehet biznesit

  • 24/05/2019 | 21:31

Xhabir Zharku i kthehet biznesit

Ish kryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku me t’u kthyer nga Suedia, ku qëndroi për gjashtë vite, derisa i shmangej vuajtjes së dënimit me burg, është angazhuar aktivisht në biznesin familjar.


Në një intervistë ekskluzive për gazetën inFokus tregon se aktualisht nuk është aktiv në politikë dhe merret me zhvillimin e mëtejmë të kompanisë prodhimit të materialit ndërtimor X-Fort, pronar i së cilës ka qenë më herët.

“Unë jam një qytetar i thjeshtë si të gjithë qytetarët e Kaçanikut. Unë tani mirrem me punët e mija të zhvillimit të mëtutjeshëm të fabrikës pronar i së cilës kam qenë unë më herët, por për shkak të aspekteve teknike dhe juridike unë jam tërheq dhe tani pronar është djali im bashkë me Sali Selmanin”, tregon Zharku.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë