Loading…

Xhabir Zharkut i vdes nëna

  • 21/02/2020 | 22:43

Xhabir Zharkut i vdes nëna

Ish-kryetari i komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku mund të lirohet për një ditë nga burgu.


Kjo për shkak se nëna e tij, Naile Zhkarku ka ndërruar jetë në Suedi, transmeton Indeksonline.

Zharku ishte arrestuar në fund të vitit të kaluar nga Departamenti për Krime Ekonomike pas akuzave për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Ndryshe, Policia e Kosovës sot bastisi shtëpinë e tij, ku djalit të tij i gjetën armë dhe municion.

Sipas policisë, gjatë kontrollit në shtëpinë e njëjtë janë konfiskuar edhe disa pajisje elektronike si telefona, IPAD dhe DVR dhe të tjera

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë