Loading…

Xhafer Gashi, edhe kryetar komune edhe kandidat për deputet

  • 21/09/2019 | 08:34

Xhafer Gashi, edhe kryetar komune edhe kandidat për deputet

Në zgjdhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 6 tetor ka kandiduar për deputet edhe kryetari i Komunës së Obliqit Xhafer Gashi, shkruan Gazeta Metro.


Gashi, të cilën synon ta mbështes edhe në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit, ku si kandidat për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD është Ramush Haradinaj.

Kujtojmë që njësoj si kryetari i Obiliqit do të veprojë edhe Naim Ismajli i Shtimes,  dhe kryetari Prishtinës Shpend Ahemeti.

Megjithëse kjo në njëfarë mënyrë konsidetohet si mashtrim ndaj qytarëve nga të cilët po kërkojnë votën me çdo kusht, sipas KQZ’së është ligjerisht e drejtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë