Loading…

Xhaka e Shaqiri do të luajnë kundër Ronaldos në Kupën e Botës

  • 03/12/2022 | 11:02

Xhaka e Shaqiri do të luajnë kundër Ronaldos në Kupën e Botës

Kombëtarja e Zvicrës është kualifikuar për 1/8 e finalës në Kampionatin Botëror, e cila po mbahet në Katar.


Zvicëra zuri vendin e dytë në Grupin G, pas Brazilit duke u kualifikuar tutje.

Në raundin tjetër Zvicëra e shqiptarëve Xhaka e Shaqiri do të luaj kundër Portugalisë së Ronaldos.

Ndeshja do të zhvilohet me 6 dhjetor më fillim nga ora 20:00.

Kujtojmë që mbrëm Zvicëra mposhti Serbinë me rezultat 3-2 duke siguruar kualifikimin.

Golin e parë e ka shënuar futbollisti nga Gjilani, Xherdan Shaqiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë