Loading…

Xhaka: Emocioni më i madh deri sot në karrierën time ka qenë goli ndaj Serbisë

  • 17/01/2022 | 09:49

Xhaka: Emocioni më i madh deri sot në karrierën time ka qenë goli ndaj Serbisë

Ylli i Arsenalit, Granit Xhaka është rikthyer të flas sërish për golin e shënuar për Zvicrën kundër Serbisë.


Zvicra para disa viteve bëri hapin e madh duke mposhtur Serbinë me rezultat 1 – 2, ku dy golat i shënuan Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, transmeton lajmi.net.

Dje, derisa ishte drejtpërdrejt në “TikTok”, Xhaka është pyetur lidhur me këtë ndeshje. Ai tha se është ndeshja që ka pasur emocionet më të mëdha sidomos pas golit të shënuar dhe festës me shqiponjë.

“Emocioni më i madh deri sot në karrierën time ka qenë loja ndaj Serbisë në Rusi, ku dhashë edhe unë gol, por edhe Shaqiri. Ato kanë qenë emocionet që nuk mundësh të i përshkruash me fjalë. Shqiponja e bërë ka qenë spontan”.

Tutje, Xhaka foli edhe për kartonin e kuq që mori së fundmi ndaj Liverpoolit. Ai e pranoi se ishte fajëtor.

“Ka qenë një faull shumë gjigand. S’ka faj ai (arbitri), ke për karton të kuq. Unë jam shumë real, e pranoj kur është karton i kuq dhe kur jo”, nënvizoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë