Loading…

Xhaka: Italia ishte më e mirë, tani fokusi tek Turqia

  • 17/06/2021 | 09:15

Xhaka: Italia ishte më e mirë, tani fokusi tek Turqia

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka folur pas ndeshjes me Italinë.


Zvicra u mposht nga Italia në “Stadio Olimpico” në kuadër të Grupit A në “Euro 2020”.

Zviceranët tani gjendën në pozitën e tretë me një pikë. Ata në ndeshjen e radhës do të ndeshen me Turqinë.

Pas ndeshjes me Italinë, kapiteni zviceran, Granit Xhaka ka deklaruar se Italia ishte thjeshtë më e mirë në këtë takim, por ata do të fokusohen në ndeshjen me Turqinë.

“Italia ishte skuadër më e mirë, kundër tyre nuk keni mundësi të fitoni në rast se bëni gabime. Tani ne duhet të përqendrohemi për ndeshjen ndaj Turqisë”, tha Xhaka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë