Loading…

Xhavit Haliti: Shteti t’ia paguajë të gjitha shpenzimet Haradinajt

  • 27/04/2017 | 18:43

Xhavit Haliti: Shteti t’ia paguajë të gjitha shpenzimet Haradinajt

Nënkryetari i Parlamentit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike, Xhavit Haliti, ka thënë në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, se shteti i Kosovës duhet t’ia paguaj të gjitha shpenzimet Ramush Haradinajt për këto katër muaj që ka qëndruar në Francë dhe po ashtu avokatët dhe shpenzimet tjera.


Ai e ka quajtur Haradinajn emblemë të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Ramush Haradinaj duhet të pritet si një figurë emblematike e UÇK-së dhe si një figurë që nuk i është nënshtruar askujt sa i përket luftës së UÇK-së dhe ata që kanë simpati për të, ithtarët e partisë së tij, duhet ta kenë parasysh se si të veprojnë. Vendimi për Haradinajn ka gëzuar çdo qytetarë të Kosovës, jo vetëm përse ka ndodhur ndaj një politikani të Kosovës, por ka ndodhur ajo që ka mund të konsiderohet përpjekja për ta njollosur UÇK-në dhe ky vendim tregon të kundërtën. Drejtësia franceze nuk e ka dënuar UÇK-në, por drejtësia franceze ka shqyrtuar një kërkesë që Serbia përmes Interpolit ta ndalojë Haradinajn”, ka thënë ai për Klanin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë