Loading…

Xhavit Haliti, zotohet të mbroj vlerat e atyre që dhanë shumë për lirinë e vendit

  • 07/02/2021 | 22:12

Xhavit Haliti, zotohet të mbroj vlerat e atyre që dhanë shumë për lirinë e vendit

Takimet e nënkryetarit të PDK-së, Xhavit Halitit me qytetarë kanë vazhduar në mbrëmjen e fundjavës në Katundin e Ri.


Nga vendlindja e bashkëveprimtarit të hershëm, të burgosurit politik, Malush Ademaj, nga lagja ku u rriten deshmorët e luftës së lavdishme të UÇK-së, Fatos e Kreshnik Ademaj, Haliti përçoi mesazhin prej njëriut të matur, siç është vet ai, se vlerat e kontributdhënësve për lirinë dhe pavarësinë e vendit do të çmohen e nderohen. Nuk do të lëjojë askë ta nëpërkëmbë, siç po tentohet nga disa.

Garancë për këtë do të jetë programi i Rimëkëmbjës së vendit dhe vet Halitit si deputet i parlamentit të Kosovës dhe qeverisja e udhëhequr nga Enver Hoxhaj.

Haliti u zotua para qyretarëve të Katundit të Ri se në qeverinë që po vjen, të cilën do ta drejtoj Hoxhaj, do të punohet ndershem e me dinjitet, prandaj sllogani Me maturi. Drejtë finales. është përsonifikimi i mandatit që po vjen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë