Loading…

Xhaxhai i Glauk Konjfucës emërohet këshilltar politik në Ministrinë e Mbrojtjes

  • 07/04/2021 | 22:55

Xhaxhai i Glauk Konjfucës emërohet këshilltar politik në Ministrinë e Mbrojtjes

Xhaxhai i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, Rabit Konjufca, është emëruar këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes, transmeton Gazeta Metro.


Në kabinetin e Ministrit të Mbrojtjes, emri i Rabit Konjufcës figuron si këshilltar politik, ani pse të dhënat e tij në detaje ende nuk figurojnë në webfaqen e kësaj ministrie.

Rabit Konjufca gjithashtu ka garuar edhe për kryetar të Komunës së Lipjanit nga radhët e Vetëvendosjes (VV).

Ndërsa ministër të Mbrojtjes, Kurti ka emëruar Armend Mehajn.

Zëvendësministër në këtë ministri, Kurti emëroi dje Shemsi Sylën. Ky i fundit kishte shërbyer në UÇK, pastaj në TMK e FSK. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë