Loading…

Xhirime të masakrës së grave izraelitëve nga tutcat e Hamas e nga festa makabre më pas në Gaza 

  • 20/11/2023 | 17:53

Xhirime të masakrës së grave izraelitëve nga tutcat e Hamas e nga festa makabre më pas në Gaza 

Kanë dalë video të reja nga masakra e 7 tetorit e kryer nga terroristët e Hamas, organizata fashiste islamiste palestineze. Pamjet shfaqin ekzekutimin e dy grave izraelite në venbanimin Alumim në jug të Izraelit, transmeton Gazeta Metro.


Sipas raporteve të korrespodentëve në Izrael pamjet janë nga vendbanimi Alumim me 7 tetor. Pjesëmarrësit në festivalin Re’im që ja kishin dalë të iknin nga Hamas kishin arritur në atë vend.

Në xhirimin e kamerave të sigurisë shihen se ata befasohen nga njesitet e Hamas në Alumim, përpiqen të arratisen por i zënë dis prej tyre. Një grua shihet si ekzekutohet nga një terrorist i Hamas, derisa një tjetër struket nga frika.

Terroristi qëllon mbi të në drejtim të njerëzve të tjerë që po iknin, para se ta ekzekutonte atë me gjakftohtësi.

Video të tjera të xhiruara nga vet palestinezët në Gaza dhe të hedhura në rrjet me krenari shihen si festojnë sjelljen e pengjeve dhe kufomave të izraelitëve të vrarë nga Hamas. Duke i përdhosur edhe për së vdekuri. Gazanët ngjiteshin në rimorkio për t’i goditur edhe e pështyrë edhe për së vdekuri.

Nga këto ekzekutime nuk ishin të përjashtuar as arabët që jetojnë në Izrael, një grua palestineze e ekzekutuan në sy të burrit të saj që dëshmoi për ngjarjen.

1400 civilë izraelitë u masakruan në mënyrën më çnjerëzore e barbare të mundshme. Raportet për rituale makabre të torturës para ekzekutimeve janë të tmerrshme. Krenaria me to është evidentuar poashtu siç është parë nga xhirimet e ndryshme dhe vullneti i tyre e synimi i hapur për ta përsëritur./gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë