Loading…

Xhirimi i frikshëm kur qeni sulmon vajzën 5 vjeç në oborr të kishës

  • 25/02/2020 | 22:17

Xhirimi i frikshëm kur qeni sulmon vajzën 5 vjeç në oborr të kishës

Pamje të kamerave të sigurisë shfaqin momentin e tmerrshëm kur qeni kërcen e sulmon një vajzë në një oborr të kishës të publikuar në rrjetin social për të theksuar rrezikun nga kafshët e rrezikshme shtëpiake, transmeton Gazeta Metro.


Pamjet nga kamerat e sigurisë të incidentit të 20 tetorit e shfaqin një burrë dhe një grua duke ecur me një vajzë 5 vjeç me bibël në dorë në oborrin e kishës në Colorado Springs në shtetin e Colorado në SHBA.

Një qen shihet si vrapon nga rruga në parkingun e kishës dhe përdridhet mes dy të rriturve dhe kafshon vajzën në dorën e majtë.

Tre të rritur shihen si vrapojnë nga rruga në ndihmë të vajzës dhe gruas dhe arrijnë që ta largojnë atë nga vajza që ka pësuar lëndime që ishte e nevojshme të trajtim mjekësor të menjëhershëm. Ajo kishte pësuar plagë shpimi në bicepsin e dorës së majtë.

Pronari që u arrestua dhe u akuzua për pronë ilegale të shtazës së rrezikshme, e ka kryer eutanazi pas sulmit në qenin e tij. Autoritetet amerikane nuk e kanë publikuar emrin e viktimës dhe pronarit të qenit./gazetametro.net

Dog Attacks Child Outside of Church – View with Caution

As providers of Animal Law Enforcement, public safety is one of our top priorities – it is our duty to protect people from pets, and pets from people. To raise awareness about dog bites in our community, HSPPR maintains a Bite Blotter (www.hsppr.org/springs/2020-bite-blotter), which allows users to view information on the biting animal, the victim, the severity of the bite and the date and location of the incident. As an example, in October of 2019, our ALE team arrived at the scene of a dog attack, where a 5-year-old child was bitten by a dog outside a local Colorado Springs church. Luckily, the child was not severely injured and only sustained a few puncture wounds. Please note that this video does contain graphic content, so view with caution. After a thorough investigation into this incident, ALE issued charges to the dog’s owner for Unlawful Ownership of a Dangerous Animal, and the owner decided to owner surrender the dog for euthanasia. However, situations like this are not uncommon, and it sheds light on a larger community issue: dangerous pets.That's why HSPPR is a socially conscious shelter – because our biggest concern is what is best for the people and the pets in our community. Although our goal is to save as many lives as we can, some pets are simply not safe to be in the community. To prevent bites and attacks, pet owners need to follow the basic tenets of responsible pet ownership – spaying and neutering to prevent roaming, keeping your pet restrained at all times, and seeking professional training before a behavior escalates. If you witness any violence or abuse to an animal, or by an animal, we urge you to contact our team. We’re better together, and with community support, we can make 2020 a safer year for both the people and the pets of El Paso and Pueblo Counties.

Posted by Humane Society of the Pikes Peak Region on Wednesday, 19 February 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë