Loading…

Ylli i detit ‘Ravioli’: Ky lloj ylli i detit habiti biologët, i kujtoi atyre pastat

  • 12/07/2019 | 21:43

Ylli i detit ‘Ravioli’: Ky lloj ylli i detit habiti biologët, i kujtoi atyre pastat

Shihni këtë yll deti të pispillosur, duket pak si pasta ravioli apo jo, mirë që është i rrallë dhe fshihet në fund të detit se padyshim do gjendej dikush që do e hante, transmeton Gazeta Metro.


Shkencëtarët e NOOA (National Oceanic and Atmospheric Administration), anëtarë të ekuipazhit të anijes Ocean Explorer, që eksplorojnë fundin e oqeaneve kanë vënë re këtë krijesë formë paste afër bregut juglindor të SHBA’ve.

Kjo është hera e parë ndonjëherë që shkencëtarët kanë regjistruar këtë lloj krijesë sekrete yll deti duke u ushqyer në mjedisin e saj natyror.

Në rast se jeni në mëdyshje, jo emri i këtij ylli nuk është ravioli, është yll deti goniasterid./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë