Loading…

‘Ylli’ i Isa Mustafës, ministrja e re serbe në Qeverinë e Kosovës (Foto)

  • 17/12/2016 | 23:58

‘Ylli’ i Isa Mustafës, ministrja e re serbe në Qeverinë e Kosovës (Foto)

Mirjana Jevtic, është emëruar ministre e re në kabinetin qeveritar të Isa Mustafës. Ajo do ta drejtojë Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale.


Jevtic, e cila do ta zëvendosojë në këtë pozitë Ljubomir Maricin, ka zënë të shtunën hapsirë të madhe në mediat serbe, të cilat janë shprehur të shokuara se kush do t’I përfaqësojë serbët në qeverinë e Kosovës, transmeton gazetametro.net.

Mirjana Jevtic

Maric, e propozuar nga Lista Serbe, është anëtare e partisë Lëvizja Socialiste e Aleksandër Vulin, dhe vjen nga Leposaviqi.

Mirjana Jevtic

Mediat serbe duke u bazuar në fotot e saj të postuara në rrjetet socilale, të cilat nuk duken edhe aq të zakonshme për një politikane, thonë se serbët e Kosovës, përfaqësimin politik më shumë e kanë shëndrruar në biznes, se sa në kontribut të duhur për bashkëkombasit e tyre.

aaaaa

Telegraf.rs, shkruan se vetëm shikoni fotot e kësaj ministre dhe do ta kuptoni se sa e denjë është ajo për të përfaqësuar interesat e serbëve në qeverinë e Kosovës. /gazetametro.net

Mirjana Jevtic

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë