Loading…

Ymeri: Albin Kurti po mendon ta zëvendësojë Hashim Thaçin

  • 21/01/2021 | 23:30

Ymeri: Albin Kurti po mendon ta zëvendësojë Hashim Thaçin

Analisti Visar Ymeri, tha se përveç kërcënimeve të VV-së që po i bëhen kryetares së KQZ-së, Valdete Dakës, shqetësuese e sheh edhe një deklaratë të Albin Kurtit.


Ymeri, deklaratën e Kurtit kur tha se Hashim Thaçi u takua për një darkë vitin e kaluar me Grenellin, por ajo ndodhi para një viti, e sheh si ‘kullje’ të Kurtit, që do ta zëvendësojë Thaçin, për nga pushteti, pasi ky i fundit ndodhet në Hagë.

“Kurti tha se Thaçi u takua me Grenellin për një darkë, por ajo ndodhi para një viti, nuk ndodh më, çfarë do të thotë kjo? Kjo çka tha Kurti, mund të lexohet edhe kështu, Thaçi më nuk është këtu, unë kullna ktu, pra kjo është shqetësuese sesi është thënë, Kurti nuk do duhej të ishte si zëvendësues i pushtetit”, tha Ymeri në Debat Plus.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë