Loading…

Ymeri: Me ambasadorin e Francës biseduam për zgjedhjet e parakohshme

  • 02/11/2016 | 14:57

Ymeri: Me ambasadorin e Francës biseduam për zgjedhjet e parakohshme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka pritur në takim ambasadorin e ri të Francës në Kosovë Didier Chabert të cilit i shprehu nevojën për zgjedhje të parakohshme.

“Sot prita në takim njoftues ambasadorin e ri të Francës në Kosovë z. Didier Chabert dhe zëvendës shefen e misionit në Kosovë znj. Carol Blestel – Feffer. Në këtë takim biseduam për situatën politike dhe për temat e fundit: demarkacioni, dialogu Kosovë – Serbi, procesi i liberalizimit të vizave, nevojën për zgjedhje të parakohshme si dhe ndërmarrjen Trepça.” shkruan Ymeri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë