Loading…

Ymeri kujton 28 Nëntorin e kaluar

  • 05/11/2016 | 14:35

Ymeri kujton 28 Nëntorin e kaluar

Lëvizja Vetëvendosje mbajti mbledhjen e XXVI-të të Këshillit të Përgjithshëm ku kryetari i kësaj partie Visar Ymeri foli për ngjarjen e 28 Nëntorit të vitit të kaluar.

Ai shpjegoi tutje edhe arsyen se pse po e kujton atë ditë tani.

“Sepse ky kapërcim cilësor nga qeveria në regjim nuk u ndalë aty. Ai u thellua. U egërsua. Dhe u zgjerua.’’, tha i pari i Vetëvendosjes.

Në fjalën e tij ai nuk la pa përmendur edhe rëndësinë që ka shtimi i përkrahjes së partisë së tij nga populli, raporton gazetametro.net

“Rritja e lëvizjes Vetëvendosje është rritje e mundësisë sonë. Por edhe rritje e mundësisë për Kosovën‘’, shtoi ai.

Ymeri ka folur edhe për mashtrimet, kërcënimet dhe shantazhet që sipas tij i kanë bërë Kosovës Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Isa Mustafa./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë