Loading…

Zaev tregon pse Ahmeti s’ishte në seancë, plan vrasja e tij (Video)

  • 28/04/2017 | 15:13

Zaev tregon pse Ahmeti s’ishte në seancë, plan vrasja e tij (Video)

Lideri i LSDM’së në një konferencë për media të mbajtur para pak minutash, ka treguar pse lideri i BDI’së, Ali Ahmeti, nuk ishte dje prezent në seancën ku bashkëpartiaku i tij Talat Xhaferi u zgjodh kryetar i Kuvendit.


Zaev në konferencën për shtyp tha se mosprania e Ali Ahmetit në seancën parlamentare është bërë me shkas nga vet koalicioni, sepse sips tij, plani i dhunës i VMRO’së ka qenë mirë i kordinuar dhe cak do të ishte Ali Ahmeti pasiqë e kanë kërkuar koken e tij, shkruan gazetametro.net.

Tutje, Zaev ka thënë se, në mungesë të Ahmetit sulmuesit i janë vënë Selës, sepse sipas tij, plani ka qenë për t’i vraër Zaevin dhe Ahmetin, dy liderët e partive të koalicionit të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare në Maqedoni. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë