Loading…

Zafir Berisha assesi të mësohet të shkruaj shqip

  • 04/11/2016 | 15:06

Zafir Berisha assesi të mësohet të shkruaj shqip

Deputeti nga NISMA për Kosovën, Zafir Berisha siç duket e ka mjaft të vështirë që të formojë një fjali të vetme pa bërë gabime bazike të drejtshkrimit në gjuhën shqipe.

Berisha që është mjaft i zëshëm në kundërshtimin e qeverisë së vendit lehtë mund të tërheqë vëmendjen me statuset e tij në Facebook.

Në një status të datës 4 nëntor, Berisha shkruan:

‘’… që në jetë publike vjen nga kazanët e mbeturinave të Spitalit Gjinekologjikë vazhdon shpifjet e sajura në adres time nga pjestar të bandave që e kan kapur shtetin e që rrijetin socialë fb me atdresa të falsifikuara e shfrytëzojn për propagandë të ulët kundër meje.’’

Ndërsa, përveç gabimeve drejtshkrimore Berisha duket të bëjë edhe gabime përmbajtësore, raporton gazetametro.net

Në një postim tjetër të po të njejtës datë ai ka shkruar:

‘’Mbësthetja për prodhuesit vendor është prioritet i prioriteteve në Kosovën e dërmuar nga kapsit e shtetit…’’.

Se çka ka menduar ai me ”prioritet i prioriteteve” nuk është e qartë.

Zafir Berisha është deputet i Kuvendit të Kosovës me gjithsej 4,608 vota./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë