Loading…

Zafir Berisha: Nuk ka më ofenduese që soji i Vjosa Osmanit të mbajë postin e presidentes

  • 25/11/2020 | 12:01

Zafir Berisha: Nuk ka më ofenduese që soji i Vjosa Osmanit të mbajë postin e presidentes

Zafir Berisha, anëtar i NISMA-s Socialdemokrate, ka adresuar kritika në drejtim të Vjosa Osmanit, si U.D. e Presidentes së Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Berisha thotë se është ofenduese që Vjosa Osmani të mbajë pozitën e presidentes, madje e quan këtë “poshtëruese”.

“Kosova urgjentisht duhet të shkoj në zgjedhje nëse nuk mund të bëhet zgjidhje nga kjo mazhorancë për pozitën e presidentit, poshtrimi i shtetit duhet të ndalet, Kosova nuk e meriton baltosjen deri në këtë nivel”, ka shkruar Berisha ndër të tjerash në Facebook,.

Ky është reagimi i plotë:

A ka më ofendim për një shtet, veqenarisht një shtet si Kosova, që është produkt e sakrificës dhe i rezistencës titanike të qytetarëve të saj, që pozitën e presidentit ta ushtroj soji i Vjosa Osmanit!?
Kosova urgjendisht duhet të shkoj në zgjedhje nëse nuk mund të bëhet zgjidhje nga kjo mazhoranc për pozitën e presidentit, poshtrimi i shtetit duhet të ndalet, Kosova nuk e meriton baltosjen deri në kētë nivel.
Zafa./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë