Loading…

Zafir Berisha thotë se nga emërimi i tij fitoi e gjithë Kosova: Me mua e mësuan çka është siguria kibernetike

  • 24/09/2020 | 20:43

Zafir Berisha thotë se nga emërimi i tij fitoi e gjithë Kosova: Me mua e mësuan çka është siguria kibernetike

Koodinatori i ri për Siguri Kibernetike, Zafir Berisha ka thënë se me emërimin e tij është bërë nje sensibilizim në vendin tonë, shkruan Gazeta Metro.


Sipas tij, të gjithë duke u marrë me të e mësuan se çfarë është siguria kibernetike.

“Në gjithë këtë zhurmë të madhe e kam pa një të mirë, sepse duke u marrë me mua, faktikisht kanë filluar edhe ata që se kanë ditur se çka është siguria kibernetike me mësu. Megjithatë u bë një sensibizilim i cili i ka munguar vendit tonë”, tha Berisha përballë Jeta Xharrës.

Vlen të theksohet se emërimi i tij në këtë pozitë u përcoll me shumë reagime, ndërkaq po në të njëjtën ditë, atij iu hakua llogaria personale në rrjetin social Facebook./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë