Loading…
Zanati i vjetër dhe i çuditshëm i një rahoveciani |VIDEO
  • 11/09/2018 | 14:20

Zanati i vjetër dhe i çuditshëm i një rahoveciani |VIDEO

Përderisa fuqitë e verës sot pastrohen me teknologji moderne, dikur ato i kanë pastruar njerëzit.

Në videon e mëposhtme do të mund të shihni një zotëri nga Rahoveci, i cili bënte një punë që shumëkënd do ta lë pa frymë.

Ai futet në fuqitë e verës për t’i pastruar ato, përmes një vrimë shumë të vogël.

Edhe pse ky zanat sot nuk praktikohet për shkak të pajisjeve moderne, që e bëjnë pastrimin e fuqive, zotëriu nga Rahoveci e demonstroi edhe para ekipit të Rtv21.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë