Loading…

Zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale: Ju duhen vetëm dy ushqime

  • 25/06/2022 | 21:24

Zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale: Ju duhen vetëm dy ushqime

Të gjithë i duam dhëmbët e bardhë të shndritshëm.


Dhe shumë, për të ruajtur bardhësinë e vazhdueshme, përveç larjes së rregullt, shpesh vizitojnë dentistin.

Zbardhja e dhëmbëve është një teknikë mjaft e njohur, por smalti i dhëmbëve dëmtohet gjatë çdo trajtimi.

A keni provuar ndonjëherë të aplikoni ndonjë nga metodat natyrale të zbardhjes? Nëse nuk e keni bërë, tani është koha e duhur për një eksperiment të vogël, veçanërisht sepse, për shkak të situatës aktuale, nuk rekomandohet të shkoni te dentisti, përveç nëse është diçka urgjente.

Shumë thonë se kjo metodë krejtësisht natyrale funksionon. Gjithçka që ju nevojitet është rozmarinë e freskët dhe nenexhik. I vendosim në ujë të nxehtë, i ziejmë dhe i lemë të qëndrojnë. Pasi çaji të jetë ftohur, kullojeni dhe shpëlajeni gojën me të. Përsëriteni procesin.

Përveç zbardhjes së dhëmbëve, duhet të eliminojë edhe erën e keqe të gojës, nëse keni problem me të.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë