Loading…

Zbardhni për 3 minuta dhëmbët me këta 2 përbërës pa shkuar te dentisti

  • 27/03/2017 | 09:40

Zbardhni për 3 minuta dhëmbët me këta 2 përbërës pa shkuar te dentisti

Dhëmbët zverdhen me kalimin e kohës, sidomos në mungesë të kujdesit të përditshëm. Por edhe nëse i lani shpesh, ata sërish nuk e kanë më shkëlqimin e dikurshëm. Ju duhet që të paktën 2 herë në javë të bëni këtë përzierje dhe të fërkoni dhëmbët me të, në mënyrë që ata të kenë sa më shumë shkëlqim.

Ju duhet vetëm: sodë buke dhe limon.

Përgatitja:

Hidhni në një tas të vogël 1 lugë kafeje sodë buke dhe shtoni sipër lëngun e një kokrre limoni, duke e shtrydhur ngadalë.
Ndërkohë që pikat e limonit bien mbi sodën e bukës ato krijojnë reaksion kimik. Përziejini këta përbërës bashkë deri sa të krijohet një masë homogjene.
Kur të përfundojë ky proces kimik, merreni masën e përfituar dhe me një furçë, ose me gishtin tregues, ose me pak pambuk të pastër, lyeni dhëmbët. Lëreni të veprojë për 3 minuta. Shpëlani dhëmbët dhe shihni efektin që do të ketë te dhëmbët tuaj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë