Loading…

Zbatimi i MSA’së, shumë i rëndësishëm

  • 25/01/2017 | 13:33

Zbatimi i MSA’së, shumë i rëndësishëm

Gjatë ditës së sotme, kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me shefat e misioneve të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian, të akredituara në Kosovë.


Pas këtij takimi, përfaqësuesja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, ka thënë se roli i Kuvendit është i rëndësishëm për reformat që duhen krijuar, për zhvillim ekonomik, punësimin, kulturën.

“Prandaj zbatimi i MSA-së është shumë i rëndësishëm. U pajtuam të kemi takime më të shpeshta dhe komunikim më të madh, sepse dialogu që duhet zhvilluar në Kuvend është shumë i rëndësishëm për qytetarët”, tha shefja e BE-së në Kosovë, raporton Koha.net.

Ajo potencoi se brenda një jave do të emërohet edhe ministri i Integrimeve.

“Jam e lumtur që do të bëhen publike raportet e financimit të partive politike”, ka thënë Apostolova.

Ndërkaq, Kadri Veseli tha se Kosova është kontribuuese e stabilitetit.

“Do të vazhdojmë kursin e komunikimit pozitë-opozitë, do të vazhdojmë procesin e forcimit të sovranitetit të Republikës së Kosovës. Për ne partneriteti me vendet e BE-së është shumë i rëndësishëm. Zotohem se komunikimi do të jetë i vazhdueshëm”, ka thënë mes tjerash Veseli.

Kryeparlamentari potencoi të kenë marrë zotimin që të kenë takime më të shpeshta “në mënyrë që të vazhdojmë rrugëtimin evropian të Kosovës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë