Loading…

Zblulohet sa para i ka borxh Barcelona ndaj Liverpoolit për transferimin e Coutinhos

  • 13/10/2021 | 19:12

Zblulohet sa para i ka borxh Barcelona ndaj Liverpoolit për transferimin e Coutinhos

Gjiganti spanjollë po përballet me probleme të shumta financiare.

Duket se problemet e ‘Blaugranëve’, janë të mëdhaja pasi që u ka borxh klubeve nga të cilat ka blerë futbollistë viteve të fundit, transmeton lajmi.net.

Sipas mediave spanjolle, Barcelona u ka borxh rreth 115 milionë euro skuadrat nga të cilat ka blerë futbollistë së fundmi.

Një pjesë e madhe e këtij borxhi është nga transferimi i Philippe Coutinhos.

Coutinho u transferua gjatë janarit të vitit 2018 te Barça nga Liverpooli për një shumë rreth 160 milionë euro.

Megjithatë, ekipi spanjollë thuhet se i ka borxhë rreth 42 milionë euro Liverpoolit për Coutinhon.

Pjesa tjetër e borxhit nuk është bërë e ditur se ndaj cila klubeve bëhet fjalë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë