Loading…

Zbulohen efektet ushqyese të qetësisë në trurin tuaj

  • 14/11/2016 | 23:30

Zbulohen efektet ushqyese të qetësisë në trurin tuaj

Kur është hera e fundit që keni ndenjur në qetësi totale? Edhe pse nuk është e lehtë që të gjejmë ndonjë dhomë me qetësi totale ku as edhe një zë i vogël nuk dëgjohet, prap preferohet që së paku 1 orë në ditë të qëndrojmë në një vend ku është qetësi. Këto janë efektet ushqyese të qetësisë në trurin tuaj:

1. Rritja e qelizave të reja në tru
2

2. Aktivizimi i memories në tru
colors-of-silence

3. Nxitja e vetë-reflektimit
man_with_finger_in_front_of_mouth

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë