Loading…

Zbulohen emrat e kandidatëve të AAK’së për deputetë

  • 18/05/2017 | 21:19

Zbulohen emrat e kandidatëve të AAK’së për deputetë

Në një takim të mbajtur pasditen e së enjtes Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar listën e kandidatëve për deputetë në Kuvendin e Kosovës.


Pjesë e kësaj liste janë emrat e të gjithë deputetëve të kësaj partie në legjislaturën e kaluar, por të njëjtës i janë shtuar edhe emra të rinj. Një ndër ta është edhe i sapoanëtarësuari, Halil Matoshi dhe zëdhënësi i kësaj partie, Muharrem Nitaj.

Kallxo.com ka siguruar emrat e 40 kandidatëve të AAK’së për deputetë.

Në mesin e tyre është edhe ish-shefi i grupit parlamentar, Pal Lekaj, të cilit në prill të këtij viti Prokuroria Speciale i ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar.

Në këtë listë është edhe Elmaze Nura, e cila aderoi në këtë parti muaj me parë. Edhe Nura ishte në proces gjyqësor, por muajin e kaluar ajo u shpall e pafajshme.

Pjesë e kësaj liste është edhe kryetari aktual i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj.

Në këtë listë është edhe biznesmeni Gani Dreshaj, i cili ia pagoi shpenzimet e mbrojtjes në Francë Ramush Haradinajt.

Këta janë emrat e AAK’së për deputetë:

Ramush Haradinaj

Ahmet Isufi – Gjilan

Pal Lekaj – Gjakovë

Gazmend Abrashi – Prishtinë

Blerim Kuçi – Suharekë

Ali Berisha – Pejë

Muharrem Nitaj – Prishtinë

Daut Haradinaj – Deçan

Rrustem Berisha – Pejë

Halil Matoshi – Prishtinë

Bali Muharremi – Suharekë

Lahi Brahimaj – Gjakovë

Besnik Tahiri – Prishtinë

Smaj Latifi – Rahovec

Lulzim Kabashi – Prizren

Xhavit Zariqi – Ferizaj

Gani Dreshaj – Istog

Rexhep Kadriu – Gjilan

Fitim Selimi – Lipjan

Fatmir Humolli – Podujevë

Rasim Selmanaj – Deçan

Anton Berisha – Pejë

Zenun Elezi – Klinë

Naim Sahiti – Pejë

Lutfi Bilalli – Vushtrri

Bekë Berisha – Istog

Shkumbin Demaliaj – Deçan

Enver Gashi – Obiliq

Time Kadriaj – Deçan

Teuta Haxhiu – Gjakovë

Magbule Shkodra – Gjilan

Diellza Hoti – Prishtinë

Burbuqe Bakija – Gjakovë

Ilirjana Gafurri – Pejë

Elmaze Nura – Skenderaj

Arbresha Nallbani – Pejë

Valentine Bajrami – Prishtinë

Zoje Lleshi – Gjakovë

Gjyljeta Kuçi – Vushtrri

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë