Loading…
Zbulohen pamjet se si dukej planeti ynë kur drejtohej nga dinozaurët
  • 08/08/2018 | 23:14

Zbulohen pamjet se si dukej planeti ynë kur drejtohej nga dinozaurët

A keni menduar ndonjëherë se si dukej planeti i Tokës para se njerëzit të shfaqeshin?


Një foto 3D e publikuar nga një faqe e quajtur Ancient Earth Globe, na lejon të shohim tokën se si dukej ajo nga hapësira në epokën e dinozaurëve. Të shohësh Tokën se si dukej në një periudhë diku para 750 milion vitesh, është shumë interesante, transmeton gazetametro.net

Kjo faqe ju lejon të shihni planetin në të gjitha dimensionet, ta afroni dhe ta zmadhoni, po ashtu është edhe një opsion për t’i larguar retë në mënyrë që pamja të vërehet më mirë.

Fatkeqsisht, kjo nuk na mundëson t’i shohim krijesat që jetonin në atë kohë në tokë, mirëpo të pakten mund të shohin ambientin e tyre.

Para milionave viteve në planetin Tokë jetonin krejtësisht gjallesa të ndryshme të cilat përfunduan duke u zhdukur. /gazetametro.net

Për t’i parë pamjet, klikoni KETU.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë