Loading…

Zbulohen shifrat se sa paguen pë një episod aktorët e serialit ‘Game of Thrones’ 

  • 05/05/2019 | 12:39

Zbulohen shifrat se sa paguen pë një episod aktorët e serialit ‘Game of Thrones’ 

“Game of Thrones” është një prej serialeve më të ndjekura në mbarë botën, transmeton Gazeta Metro.

Me evoluimin e tij, “Game of Thrones” ka ndryshuar mjaft, veçanërisht me reduktimin e skenave eksplicite.

Duke qenë seriali me më së shumti vëmendje, kureshtje të madhe te publiku zgjojnë edhe financat për realizimin e tij.

Marrë parasysh faktin se montazhi dhe gjithçka duhet të realizohet me shpenzime ekstra, atëherë kostoja në tërësi e serialit është vërtet e lartë.

Posedimi i aktorëve me famë botërore është gjithashtu një komponent kyç dhe mjaft i rëndësishëm i serialit, dhe për këtë regjisorët shpenzojnë mjaft./telegrafi.

Së fundmi është publikuar edhe lista zyrtare me shifrat e aktorëve më të paguar për një episod të “Game of Thrones”:

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Lena Headey (Cersei Lannister) – 500.000 dollarë për episod.

Kit Harington (Jon Snoë) – 500.000 dollarë për episod.

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500.000 dollarë për episod.

Maisie Williams (Arya Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Sophie Turner (Sansa Stark) – 175.000 dollarë për episod.

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) – 175.000 dollarë për episod. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë