Loading…

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

  • 12/06/2019 | 15:37

Zbulohet busti i Albright në Prishtinë

Në Prishtinë, më saktësisht në sheshin “Albright”, është zbuluar shtatorja e ish-sekretares amerikane Medeleine Albright, transmeton Gazeta Metro.


Pas tubimit që u mbajt prej orës 11:00 në sheshin “Skënderbeu”, tashmë ka nisur “Ecja për Liri”.

Nga ora 14:00 ka nisur “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright”, afër American School of Kosova, ku së shpejti pritet të bëhet përurimi i bustit të ish-sekretares Albright.

Ndërkaq në orën 15:00, është bërë vizita në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish-presidentit Clinton. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë