Loading…

Zbulohet data e saktë e rifillimit të Premierligës

  • 11/05/2020 | 12:37

Zbulohet data e saktë e rifillimit të Premierligës

Qeveria britanike do ta japë pëlqimin gjatë kësaj jave për rifillimin e sezonit 2019/20 në Premierligë më 12 apo 13 qershor, sipas mediave në vend.


Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson do t’i zbulojë sot në Parlament hollësitë e udhërrëfyesit për të dalë nga izolimi, ndërsa gazeta zyrtare me vendimet për sportet elitare do të publikohet të martën.

Sipas gazetës Telegraph, qeveria ka vendosur ta japë dritën e gjelbër për rikthimin e sporteve elitare muajin e ardhshëm, përfshirë Premierligën më 12 qershor, nëse plotësohen kushtet e sigurisë dhe rastet me koronavirus nuk rriten.

Klubet e Premierligës do të takohen gjatë kësaj jave për të biseduar rreth planit për zhvillimin e ndeshjeve në terrene neutrale, i cili po kundërshtohet nga disa prej tyre.

Por liga elitare angleze po bën trysni për rifillimin e sezonit dhe planifikon rifillimin e stërvitjeve nga e hëna e ardhshme si pjesë e një periudhe katër javore para se të rifillon sezoni më 12 apo 13 qershor.

Masat do të jenë të rrepta për mbajtën e higjienës dhe mbajtës së distancës në qendrat stërvitore dhe ndeshjet do të luhen pa praninë e shikuesve në stadiume, me vetëm 300 njerëz të pranishëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë