Loading…

Zbulohet data për finalen e Kupës së Italisë

  • 28/05/2020 | 20:53

Zbulohet data për finalen e Kupës së Italisë

FIGC, Serie A dhe Qeveria e Italisë kanë marrë një vendim tejet të rëndësishëm.


Sot, në samitin që u mbajt me fillim nga ora 18:30, FIGC, Serie A dhe Qeveria e Italisë kanë marrë vendimin për rifillimin e sezonit.

Serie A do të rifillojë më 20 qershor, kurse Kupa e Italisë merr startin qysh më 13 qershor.

Gjysmëfinalet e mbetura në këtë kompeticion do të luhen më 13 dhe 14 qershor.

Ndërkaq, ndeshja më e rëndësishme, ajo finale, është caktuar të luhet më 17 qershor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]etametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë